Twitter Kavramları ve İpuçları - Soru/Cevap


Bu yazımda bir twitter kullanıcısı olarak Twitter'da kullanılan kavramları açıklamaları ile listeliyorum. Ayrıca dilerseniz soru-cevap bölümünden de yararlanabilirsiniz.Hataları,  eksikleri kısacası söylemek istediğiniz herhangi bir şeyi yorum bölümünde belirtirseniz gerekli düzenlemeleri yapmaktan memnun olurum.KAVRAMLAR

ETİKET, TAG veya HASHTAG, başında # karakteri bulunan, boşluk içermeyen, üzerine tıklayabildiğimiz ve tıkladığımızda twitter'da kendi arama sonuçlarını bize gösteren sözcüklerdir. Dikkat çektiği, farklı olduğu ve kolayca arama yapılabildiği(tıklanarak) için TT yapmak için tercih edilir. Arama yapılabilmesindeki kolaylık ve eşsizliği nedeniyle kimler o tag'i yazmış ise tıklayarak hemen görebilir, o konuya dair bilgi edinebiliriz. Fikirlerimizi de aynı tag'i yazarak paylaşır, o konuya dahil olduğumuzu belli ederiz. Çok etkili olmasa da takipçi kazanmak için iyi bir yöntemdir. Örnek bir tag: 

#bugünÖğretmenlerGünü

RT veya Retweet, bir kullanıcının yazmış olduğu bir tweetin bizim takipçilerimiz tarafından görülmesini sağlamak için o tweete yaptığımız eylemin ismidir. Bir tweet'i RT ederek çoğunlukla beğendiğimizi, duyurmak istediğimizi veya nadiren tam tersi tepkimizi anlatırız. Tweet'i atan o kullanıcının adı göründüğü için en etkili takipçi kazandırma yoludur. Kazanma değil kazandırma. Yani birbirimize takipçi kazandırmanın en etkili yolu birbirimizin güzel tweetlerini RT etmemizden geçiyor. Bir tweet'i RT ettiğiniz zaman o tweeti yazan kişi onu RT ettiğinizi görür ve büyük ihtimal size karşı sempati kazanır(onlarca kişi RT etmişse işe yaramaz tabi ki). Aynı şekilde siz de "@Bağlan/ Etkileşimler" seçeneğinden RT edilen tweetlerinizi görebilirsiniz. RT ettiğiniz tweet, bunu geri almadığınız veya sahibi tarafından silinmediği sürece sizin profilinizde durur. Yeni atılmış bir tweeti RT ettiğiniz anda hiçbir şey olmamış gibi gelir ancak sorun yoktur. Sadece o tweet'in üzerinden az bir süre geçtiği için o tweeti zaten Zaman Akışı'nda görebilen kişiler tarafından o tweet görülmez. O kullanıcıyı takip etmeyen takipçilerinizin Zaman Akışı'nda anında görünecektir, şüpheniz olmasın. Profilinizi açarak bundan emin olabilirsiniz. Ve korumalı hesaplara ait tweetler RT edilemez.

TT veya Trending Topic, yeni adıyla Gündem veya Trends, nasıl hesaplanıp listelendiği şaibeli olmakla beraber twitter'da belirli bir bölge veya bütün dünyaya ait tweetlerde en çok geçen kelime veya kelime gruplarının listelendiği başlıktır. En çok geçen kelime veya kelime grubu en üstte olmak üzere sıralanır. Seyrek de olsa mesela sadece İspanyolca tweet atan kullanıcıların attığı kelime(ler) Türkiye TT'ye girebilmektedir. Yani her TT olmuş kelime(ler), Türkiye gündemini anlatır anlamında değildir. Ayrıca bazı sık tekrarlanan kelimelerin spam(reklam veya gereksiz tekrar diyebiliriz) olarak algılanması sayesinde TT vardır. Örneğin "bir","bu","ve","çünkü" vs. gibi kelimeler spam sayıldığı için TT farklı farklı öğelerden oluşmaktadır. Ancak bu başarılı sistem bazen başımızı en çok ağrıtan şeydir. Bir tag veya kelimeyi TT yapmak için durmadan art arda tekrarlamamız ve bunu çok kişinin sürekli yapması, o tag veya kelimenin spam olmasına yol açabilmektedir. Spam olmamasını garanti altına almak için çok kullanıcının benzersiz ve az tweet'te o tag'i kullanması gereklidir.

Mention etmek/atmak veya Bahsetmek, bir tweeti atarken istediğimiz bir kullanıcının o tweeti kendisine cevap olarak veya sırf okuması için göndermiş olduğumuzu belirtme yolumuzdur. Sadece tweet'in herhangi bir yerinde @kullaniciadi şeklinde yazmamız yeterlidir. Yazarken önünde veya arkasında herhangi bir kelime varsa arada bir boşluk olması şarttır. "kullaniciadi" kullanıcı adlı kişi sizi takip ediyorsa anında Zaman Akışında kendisine tweet yazılmış olduğunu görecektir. Ancak mention etmenin en büyük getirisi, o kullanıcı sizi blocklamamışsa takip etse de etmese de ne zaman olursa olsun siz silmediğiniz sürece "@Bağlan" seçeneğine tıkladığında o tweet'i görebilecek olmasıdır. Yani sizi engellememişse mutlaka görür. Siz de aynı şekilde size cevap yazanları "Bahsedenler" seçeneğine tıklayarak görebilirsiniz. Bir tweet'teki Reply(Cevapla)'ya tıklayarak (hangi tweetine cevap olarak attığınızı göstererek) veya o kullanıcı adını @ ile yazarak (bir tweet'e cevap olmadığını göstererek) mention edebilirsiniz. Ancak hesabınız korumalı ise o kullanıcı tarafından takip ediliyor olmanız şart.

DM, Direct Message veya Direk Mesaj, twitter'da bütün takipçilerinizin görebileceği ve profilinize girebilen herkesin göreceği halka açık tweet atabilmenin yanısıra halka açık olmayan ve sadece istediğiniz bir kullanıcının görebileceği türde de mesajlar atabilirsiniz. Bu masajlarda yine karakter sınırı 140 olup istediğiniz bir kullanıcıya gönderebilmeniz için tek ama tek gerekli koşul, o kullanıcının sizi takip ediyor olmasıdır. Yani sizi takip eden herkese DM atabilirsiniz. Burada fark edilen ilginçlik sizi geri takip etmeyen birisinin size DM atabileceği ve sizin ona geri cevap atamamanız gerçeğidir. Siz kendi attığınız DM'leri silebileceğiniz gibi size atılan DM'leri de silebilirsiniz. Sadece en son 100 DM'niz görünürde kalmasına karşın daha eski DM'leriniz siz veya karşı taraf silmediği sürece asla silinmemektedir. Ve bir süredir fark ettiğim bir sorun olarak, DM'ler bazen kendi kendine silinip aylar sonra ortaya çıkabiliyor.

Reply veya cevap, diğer paragraflarımda da çeşitli detayların bulunduğu üzere bir tweete cevap olarak atılan tweettir. O tweetin sahibini Mention etme zorunluluğu vardır. Bunun yanında 140 karakter dilediğiniz kadar kullanıcıyı da Mention edebilirsiniz. Mention ettiğiniz herkes o tweeti @Bağlan'a tıklayınca görecektir.

Favori, korumalı veya korumasız fark etmez, görebildiğiniz bütün tweetlerin altındaki linke veya düğmeye tıklayarak o tweeti favorilerinize ekleyebilirsiniz. Favoriye ekleyince o tweet sizin favorilerinizde (sahibi tarafından silinmediği sürece) kalmaya devam edecektir. Bu şekilde hem o tweete olan beğeninizi ifade edebilir hem de bir liste oluşturur gibi hep elinizin altında durmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca cevap yazmak istenmeyen mentionlar için "gördüm" işareti olarak da kullanılmakta.

#FF veya follow friday en basit açıklama ile kullanıcıların birbirlerine takip etmeleri  için hesap önermesidir. Ancak net olan bir şey vardır ki çok fazla işe yaramamaktadır. Çünkü esas amacı o kullanıcıya değer verdiğinizi, onu unutmadığınızı göstermektir. Sadece cumaları yapıldığı için Türkçesine "takip cuması" denilebilecek bir isme sahiptir. Takip etmek için seviyeli hesaplar arıyorsanız, samimiyetine inandığınız kullanıcıların #FF lerinde mention ettiği kullanıcılara tek tek bakmanızı tavsiye ederim. Olağan bir #FF tweeti şu şekildedir:

#FF @onerdiginizkullanici

veya

#FF @kullanici1 @kullanici2 @kullanici3 @kullanici4

Dilerseniz hem tanıtım hem de o kullanıcıya beğeninizi göstermek amacıyla bir şeyler de yazabilirsiniz:

#FF @kullaniciadi Çok iyi tweet atar

s.o veya s/o kısaltmalarına #FF'in farklı bir çeşidi diyebiliriz. #FF yerine karşımıza çıkabilir. Aynı şekilde paylaşılır.

S.O >> @kullaniciadiTWEET ATARKEN

Birisini mention ederken Cevapla(Reply)'a tıklayarak cevaplarsanız, tweetiniz o tweete cevap olarak gönderilmiş olur.

Bir kullanıcıyı mention ederken @kullaniciadi kısmı tweetin en başında ise o tweet sadece ama sadece ikinizi birden takip eden kullanıcıların Zaman Akışı'nda görünür. Evet o tweet profilinizde görünür ancak sonuçta oldukça az kişi o tweeti görmüş olur. Sadece görülmesi önemli olmayan tweetlerinizi bu şekilde atın: Muhabbet ederken vs.
Eğer @kullaniciadi kısmı tweetin en başında değilse sizi takip eden bütün kullanıcıların Zaman Akışında tweet olarak görünür. Görülmesini istediğiniz cevapları bu şekilde atın.

Hesabınızdan çıkış yapmadan önce son 3 tweetinize (sayı önemli, son 3 tweet) dikkat ederek ayrılın. Mesela güzel özlü sözler, size dair bir şeyler veya komik 3 tweet ile ayrılın hesaptan. Geri takip sayınız artacaktır. Ayrıca bu son 3 tweet'e RT ettiklerinizin dışındakiler yani sadece sizin yazdıklarınız dahildir.

Kopyala yapıştır bir tweet atmanız hiçbir zaman hoş karşılanmaz. Bu tür bir tweet atınca genellikle sorun çıkmamasına karşın sürekli tekrarladığınız takdirde elbet sizi uyaran çıkacaktır. Bu sebepten dolayı kullanıcı adını değiştirmek zorunda kalan veya hesabını kapatan hesap sayısı hiç de az değildir.

Bir tweet'i düzenleyerek veya korumalı tweetleri RT edebilmek için belirli iki kalıp vardır. Yaygın olan ve tercih edilen kalıp şu şekildedir:

RT @kullaniciadi: <tweet metni>

Ve diğer yaygın olmayan da:

<tweet metni> via @kullaniciadi

veya Türkçesi

<tweet metni> aracılığıyla @kullaniciadi"  şeklindedir.

Twitter(facebook'un aksine) belirli bir kültür seviyesindeki insanlardan oluştuğu için dilbilgisi kurallarına (özellikle ayrı yazılması gereken "de, da" ve "ki" eki) hassas insanlar da bol miktarda bulunmaktadır. Lütfen elimizden geldiğince dilbilgisi kurallarına dikkat edelim.


HESAP TÜRLERİ

RT hesaplar, çoğunlukla takibe takip yöntemi ile bir takipçi kitlesi edinerek takipçilerinin güzel tweetlerini RT eden hesaplara denir. Tesadüfen gördükleri ya da çok RT almış olan tweetleri RT edebildikleri gibi takipçilerinden gelen DM'lerdeki tweet linkleri ile bu tweetleri RT ettikleri olur. Şahsi mesaj ve mentionlaşmayla hiç uğraşmayanlar olduğu gibi biraz uğraşanları da mevcuttur. Hem iyi tweet atan insanlar ile karşılaşma hem de iyi tweetlerinizi daha çok kişiye duyurma açısından yararlı hesaplardır. Ve takipçi kazandırma konusunda çok başarılılardır.

Takibetakip followtofollow takipedenitakipederim ederim türü hesaplar, isminden anlaşılacağı üzere kendisini her takip edeni geri takip eden ve bu şekilde daha çok takipçi kazanmayı amaçlayan hesaplardır. Daha çok takipçi bulabilmek için sürekli olarak follow-unfollow ile uğraşanları da vardır. Kimi özellikle yabancı hesap sahipleri, amaçsızca takibe takipten başka bir şey yazmadan, hiçbir şey paylaşmadan belli bir takipçi kitlesi edinerek bu hesapları maddi çıkarlarına yönelik kullanabilmektedirler.

RSS hesap, herhangi bir internet sitesine ait veya öylesine açılmış hesaplardan bir veya daha fazla sitedeki haberleri veya yazıları belirli bir düzen içinde otomatik olarak paylaşan hesaplardır. Twitter'da bol vakit geçiriyorsanız haberleri takip etmek için idealdir. Bazıları geri takip ederek takipçi kitlesini daha hızlı artırma peşindedir.

Fenomen hesapları, gerçek hayatta ünlü olmamalarına karşın belirli bir takipçi kitlesine ulaşmış ve belirli bir türde başarılı tweetler atan hesaplardır. Bazıları kendilerine ait çeşitli özgün sözleri paylaşırken bazıları çeşitli olaylara dair özgün komik veya küfürlü tweetler atmaktadır. Takip/takipçi sayısından sizi geri takip edip etmeyeceğini, profilini açarak mention attığınızda size cevap dönüp dönmeyeceğini hemen anlayabilirsiniz. Tweetleri RT rekoru kırmakla birlikte çalınma rekoru da kırmaktadır.

Özlü söz hesapları, sık sık genellikle aşk ve dostluk içerikli özlü söz içeren tweetler atan hesaplardır. Çoğunlukla takibe/takip hesaplardır ama olmayanları da vardır. Güzel sözler okumak ve araştırmak için iyi kaynaklardır.

Onaylanmış hesaplar, Twitter'ın istediği koşulları yerine getirerek Twitter'a başvurup hesabın kendisine ait olduğunu belgelemiş olan hesaplardır. Çoğunlukla gerçek hayatta ünlü olan insanlar tarafından kullanılmaktadır. Maalesef her isteyen bu tür bir hesap alamamaktadır. Bir hesabın onaylanmış olup olmadığını anlamanın tek yolu kullanıcı isminin yanında bulunan mavi onay işaretidir.

Dikkat edilecek hesaplar
-Karşılıklı takip ettikten sonra takip etmeyi bırakanlar,
-Karşılıklı takip ettikten sonra kullanıcı adını değiştirip takip etmeyi bırakanlar,
-Sürekli olarak başka bir veya birkaç hesabın paylaştıklarını RT eden hesaplar,
-Sürekli olarak DM yoluyla (hediye kazandınız, bu resmini gördün mü vs. şeklinde) link gönderen hesaplar.
-Reklam yapan hesaplar, özellikle link vererek reklam yapanlar,
-Durmadan birilerini mention ederek bir şeyler saçmalayan, takipçi kazanmak dışında hiçbir amaç için kullanılmayan hesaplar.
-Hiç kimseyi mention etmemiş, çok az veya çok tweet atan hesaplar.


TT YAPMAK ÜZERİNE

TT çalışması: Ya hep birlikte ya hiç.

Önemli bir miktarda hesabın desteği olmadan asla TT'ye başlık sokamazsınız. Bir takım, bir parti, belirli özellikteki insanlar(öğrenci, öğretmen vs.) veya oldukça tepki toplayan bir olay-kişi gibi çatıların altındaki TT hedefleri çok daha etkili olur. Yani yeterli miktarda kişiye sesinizi duyuramıyorsanız ve yeterli desteği toplayamayacaksanız TT'ye bir başlık sokamazsınız.

TT'ye başlık sokmada en başarılı olanlar şüphesiz en çok takipçileri olanlardır. İlgi çeken-saçma bir tag veya kelimeyi sıradan bir fenomen dahi TT'ye sokabilir.

TT yapmak istediğimiz bir tag'ı içeren bir tweeti asla ama asla ama asla Retweet etmeyin. Gereksiz bir kalabalık oluşturarak takipçilerinizi daha da rahatsız edecektir. Ve RT'niz TT için sayılmayacak, yarar değil zararınız olacaktır. TT yapmak için paylaşmak istediğiniz tag'ı kopyalayın, benzersiz ve uzun bir tweet yazın, istediğiniz yerine(önünde veya arkasında bir kelime varsa arada bir adet boşluk bulunmalı) o tag'i yapıştırın, gönderin gitsin.

TT ve tag çalışmalarına katılıyorsanız kesinlikle ama kesinlikle korumalı bir hesap kullanmayın. Veya korumasını kaldırın, TT çalışması bittikten saatler sonra(hatta bir gün sonra) tekrar korumaya alın. tweetleriniz sistem tarafından okunmayacağı ve sayılmayacağı için tamamen boşuna uğraşmış olursunuz.

TT çalışması yapıyorken tag içeren bir tweet'te bir veya iki kişiyi mention edebilirsiniz. Ama her tag içeren tweetiniz için bunu yapmayın. Çoğunun mention'suz tweet olmasına dikkat edin. Sadece TT çalışması yapmadığımız zamanlarda mention ve tag'i birlikte kullanmaya ağırlık verin. Ve de aynı kullanıcıya art arda tag'li mention atıp durursanız o kişiyi kazanmak yerine kaybeder, haksız konuma düşersiniz.

Asla art arda | #hashtagimiz 1 | #hashtagimiz 2 | #hashtagimiz aa | #hashtagimiz bb | #hashtagimiz .... | şeklinde tweetler atmayın. Her tweetiniz benzersiz olsun ve aralarında en az 1 dakika bekleyin.


DİĞER

Twitter'da olmadığınız zaman gelen Mention, DM veya yapılan RT'lerden ya da bir veya birden fazla kullanıcının attığı tweetlerden kısa mesaj yolu ile haberdar olabilirsiniz. Ülkemizde Avea, Turkcell ve Vodafone bildirim hizmetini desteklemektedir.

Devlet büyüğü, gazeteci, ünlü veya twitter fenomenlerine ulaşmanın tek ama tek yolu onları MENTION etmektir. Bu nedenle lütfen dikkatli kullanın. Anlamlı ve kalpten vurucu bir tweet yazın, gönderin. En etkili ulaşım yöntemi budur. Eğer o kişi diğer kullanıcılara değer vermiyorsa zaten hedef kitlenizden değildir. Eğer değer veriyorsa sizin tweet'inizi mutlaka okur. Yüzlerce tweet yerine kalpten vurucu birkaç tweet çok daha etkilidir, inanın.

Size Direct Message yolu ile gönderilen hiçbir linke tıklamayın. Özellikle İngilizce bir şeyler yazan bir mesaj ise kesinlikle tıklamayın. Twitter şifreniz çalınabilir. Mesajı hiç umursamadan silin. Bazı hesaplar, kullanıcılarının herhangi bir suçu olmadan durmadan bu tür DM'ler atabilmektedir. Sebebi bu tür linklere tıklamış veya reklamlı uygulamalara izin vermiş olmalarıdır.

Twitter hesabınızı uzun süre kullanmak niyetinde iseniz hemen ilgi alanlarınıza dair üç-dört tane tweet atın ve o alana ait genel terimleri üstteki arama kutusuna yazın. Örneğin ünlü isimleri, müzik türleri, spor takımları... Ve ilginizi çekecek türde tweet atmış olanları takip etmeye başlayın. Büyük ihtimal onlar da sizi takip etmeye başlayacaktır. Bu şekilde ortak ilgi alanlarına sahip olduğunuz insanlarla muhabbet edebilir, o konular ile ilgili birçok gelişmeyi ilgili insanlara duyurabilir ve gelişmeleri siz de onlardan takip edebilirsiniz.

Daha geniş bir takipçi kitlesine ulaşmak istiyorsanız Twitter'a günün farklı farklı saatlerinde  girmeye çalışın. Kullanıcıların çoğu 20 ila 23 saatleri arasında etkin olsa da farklı zaman dilimlerinde etkin olan kullanıcıları da ihmal etmemek gerekir.

10K veya 20K hesap şeklinde tabir edilen binin katlarıdır. K, kilo demektir. 10 bin takipçili hesap veya 10 bin tweet paylaşmış hesap gibi anlamlara gelir.


BEYAZ HİLELER

Twitter hesabınızı kullanmaya başlayalı bir aydan fazla olmuş ve takip/takipçi sayınız birkaç yüzü aşmış ise biraz takibi bırakma zamanı gelmiş demektir. Ancak tabi ki sizi takip eden birini geçerli bir sebebiniz yok iken takip listenizden çıkarmayı denemeyin. Bu, büyük bir prestij kaybına sebep olabilir. Peki kimleri takip etmeyi bırakmalı? Üzerinden uzun bir süre geçmesine rağmen sizi geri takip etmeyenleri ve en önemlisi bir aydan daha uzun süredir tweet atmayanları. Bu işlemleri kolaylaştırmak için hazırlanmış çeşitli siteler mevcuttur ancak güvenilir ve yaygın olanları tercih etmek önemlidir. Ben justunfollow u kullanıyorum çünkü bir aydan daha uzun süredir etkin olmayan kullanıcıları takibi bırakmak için de seçenek sunuyor. Tek kötü yanı ücretsiz kullanımda günde 50 işlem hakkı vermesi. Zaten bir gün için 50 unfollow da fazlası ile yeterli. Uzun vadede çok daha popüler bir kullanıcı olabilmek için bu tür beyaz hileler gereklidir.

Sayıları gitgide artan takipçi kazandırma uygulamaları ile takip ettiğiniz hesapların kalitesini önemsemeden sadece geri takip sayınızı önemsiyorsanız hızlı bir başlangıç elde edebilirsiniz.

Not: Blogger sınırlarından dolayı 200 yorumu aşmaması için eski yorumları sürekli olarak siliyorum.

Bu yazı Öğretmenlerin Twitter Kardeşliği'ne ithaf olunmuştur.

İlgili yazım: Twitter Üst Düzey İpuçları

185 yorum :

 1. Merhaba Ufuk bey .Maile bildirimi gelen DM, Twitter mesaj kutusunda görünmüyor.Bunun nedeni nedir?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba. DM'yi gönderen hesap o DM'yi sildiği zaman sizden de silinir.

   Sil
 2. Twitterı devre dısı bıraktım etkinleştrdikten sonra 0 takıpci 0 takıp edilen olarak geldi aradan zaman gecnce takip ettklerm sayısı aynı ama takıpcilerimde baya dusus olmus neden acaba ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Düzelmesinin birkaç günü bulduğu zamanlar oluyor. Biraz daha bekleyin.

   Sil
 3. Takip ettigim kisi surekle rt yapiyor twetlerini seviyorun fakat rtleri bunaltti buni kapatmanin bir yolu var mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Normal sitede o profili açın. Takip düğmesinin yanındaki menüde Retweetleri kapat seçeneği var.

   Sil
 4. merhaba her soruya üşenmeden cevap vermişsiniz.benimde araştırıp bir türlü cevabını bulamadığım sorum olacak.Başında # işareti olmayan tag lara nasıl tweet atarım.teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba. Başında # işareti yoksa o kelime veya kelime grubuna etiket denemez. Ve o kelimenin veya kelime grubunun tweetinizde geçmesi yeterlidir.

   Sil
 5. öncelikle cevabınız için teşekkürler.yanlış bir terim kullanırsam kusuruma bakmayın acemiyim!şu an tweet'terda '' KanalDyi Kınıyoruz '' bu cümle en üst sırada.bende buraya yazmak istesem başında # olanlar gibi kopyala yapıştır yapsam herkes etkinliğe katılmış olurmuyum. başkalrının yazdığı kalın ve siyah harflerle çıkıyor.teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Estağfurullah. Harfi harfine aynısını yazdığınız an katılmış olursunuz. Hesabınız korumalı olmamalı tabii ki.
   Arama yapınca tweetlerin içindeki ilgili kelimeler koyu renk olarak vurgulanır.

   Sil
 6. Hastang ile attığım twit gözükküyor.Ancak hastang tıkladıgımda o hastang ile yazılmış yazılara gırınce orada benim yazdıklarım gözükmüyor. neden? yardımcı olurmusunuz.??

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hesabınız korumalı mı? Hepsi diyerek bütün arama sonuçlarına mı bakıyorsunuz?
   Bu hale dahi görünmüyorsa twitterın spam engeline takılmış olabilirsiniz.

   Sil
 7. kullanıcılar devamlı 'profiline kim baktı ' gibi linkler yayınlıyorlar,bu mümkün mü? değilse o linkler ne işe yarıyor? ayrıca m0bil den girilince atılan tweet in mobilden atıldığı belli oluyormu? şimdiden teşekkürler cevabınız için

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayır değil. Reklam amaçlı kullanıcı toplama yöntemi.
   Tweet atarken kullandığınız uygulamalar daima belli olur ancak artık eskisi kadar önemsenmiyor. Ana ve mobil sitelerde gösterilmiyor. Başka uygulamalar ile tweete bakınca görülebiliyor.

   Sil
 8. Belirsiz bir süre bakamayacağım.

  YanıtlaSil
 9. Merhaba benim sorunum yeni yazılan 2 SAATE kadar atılan twetler gözüküyo ama ondan öncesi yok bunu nasıl düzeltebilirim ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilgisayarın saati doğru mu? Geçici bir sorun olabilir.

   Sil
 10. ben hesabı devre dısı bıraktım fakat adımı googleye yazdıgıma halen googlede twitter hesabım gozukuyorr onu nasıl kAldırabılırız ??? ACİL

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 4-5 ay kadar daha görünmesini engelleyemezsiniz.

   Sil
 11. Beni takip etmeyen biri bir ünlü falan benim attığım onuda etiketlediğim bir tweete görebilir mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hesabınız korumalı değilse evet görebilir.

   Sil
 12. tabletten twitteridan nasıl çıkış yaparım

  YanıtlaSil
 13. twitterda bir arkadaşımın bende ekli olmamasına rağmen profilini görebiliyordum sonra ise sadece bir arkadaşla konuşma linki dışında hiç bir şey görülmemeye başladı kullanıcı adına tıkladığımda sunucu hatası veriyor profili ve diğer önceden ekli olduğu arkadaşlarımın takipçi listesinde görülmüyor bu neden olmuş olabilir?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hesabını devre dışı bırakmış olabilir.

   Sil
 14. merabalar mobilden tweet atıyorum bazısı gidiyor belli bir süre sonra tweetler gitmiyor ve twiterdan çıkış yapıyor ne yapmalıyım ?

  YanıtlaSil
 15. Twitter şifrem doğru olduğu halde giriyorum yanlış kullanıcı adı veya şifre diyor şifremi yeniliyorum sonra kapatıp tekrar şifremi giriyorum yine kabul etmiyor çıldırıcam lütfen yardım edin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Büyük harf kullanmamaya dikkat edin. Bilgisayarınızın saati doğruysa tarayıcılarınızdaki çerezleri temizleyin.

   Sil
  2. şifre de büyük harf yok saat doğru çerezleri de temizledim ama hala girmiyo yanlış şifre diyo

   Sil
 16. Merhaba, ben twitterda paylastigim seylerin facebookta yayinlanmasini istemiyorum.Ayarlara baktim fakat duzeltemedim . Yardimci olursaniz sevinirm..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayarlar > Uygulamalar daki facebook uygulamasını kaldırın.

   Sil
 17. Merhaba. Yukarıda bir kişi daha aynı soruyu sormuş ancak cevabı daha önce verilmemiş. Twitter hesabımın arama motorlarında görünmesini nasıl engelllerim. Şimdiden teşekkür ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. engelliyemezsiniz. int. de yazılan her şey arama motorlarınca index lenir.

   Sil
 18. merhaba twtterda yeniyim. fakat bazıllarınnın tweetleri kopyalaıp başına tırnak işareti koyarak alıntı yaptıgını gördüm. nickten sonra : işareti konmuş nasıl yapabilirim ? tşk

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. : özel karakter olduğu için kullanıcı adıyla birleşmez. Normal bir şekilde yazın.

   Sil
 19. Merhaba benim twitter hesabım çalındı e-postanın şifresini unuttum nasıl kapattırabilirim ? Lütfen yardımcı olun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. e-postanızın güvenlik bilgilerini hatırlıyorsanız, yeni şifre isteyin.

   Sil
 20. Selam,
  Tanımadığım hesapları takip ediyormuşum gibi listemde görüyorum Kendilerini nasıl ekliyorlar?.Buna nasıl engel olabilirim? İstemediğim kişileri takip etmek zorunda mıyım? Yardımcı olursanız sevinirim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayarlar > Uygulamalar ı gözden geçirin.

   Sil
 21. Takip ettiğim kişininn twetlerini anasayfamda gözükmeüyor,neden olablir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yanıt olarak atılan tweetler görünmeyebilir.

   Sil
 22. Twitter şifremi değiştirmek istedim fakat her girdiğimde şifremi kabul etmiyor ve ben bunu düzeltemiyorum twitterıma ulaşamıyorum kullanıcı adı ve şifre hatalı kombinasyon diyor ne telden ne de pc den girebiliyorum nasıl düzeltebilirim ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mail adresinizden sıfırlama alın. Büyük harf kullanmamaya dikkat edin. Bilgisayarınızın saati doğruysa tarayıcılarınızdaki çerezleri temizleyin.

   Sil
 23. Merhaba Twitter hesabı kaç spamda kapanır ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Net bir miktar yok. Çok kolay değildir.

   Sil
 24. Merhaba, twitter hesabim genelde kitli ama ara sira tweetlerim,cevaplarim gorunsun diye aciyorum. Geriye baktigimda hangi tweetlerim gizli hangileri degil gormenin yolu var mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hesabınız kilitlidir veya değildir. Kilit durumunu değiştirirseniz bütün tweetleriniz birkaç saatte o hale geçer.

   Sil
  2. Yani kilidi acarsam bir kac saat sonra hepsi acik gozukur,sonra tekrar kilitlersem de yeniden gizlenir mi??

   Sil
 25. Bi soru daha, birisi sizi blokladiysa o ana kadar olan tweetlerini gormeye devam eder misiniz? Ve eger blokladiysa bi tarihten sonraki tweetlerini gorur iseniz bu sizi un-blok etti mi demek?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayır. Hayır, sistem sorunlu olduğu için bazen görünebilir.

   Sil
 26. benim haberim yokken beni takip edenleri nasıl bi şekilde görebilirim uygulamaları denedim ama sonuc alamadım bunun hiçmi yolu yok . beni bi şekilde görüntülemiş kişileri öğrenmek istiyorum yokmudur bunun hiç bir yolu ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef yok. O uygulamalar reklam tuzağıdır.

   Sil
 27. son 2 gündür herhangi bir bağlantı olmadığı halde tweetlerim facebook a da gidiyor. nasıl kaldırabilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayarlar > Uygulamalardan uygulamayı kaldırın.

   Sil
 28. Bazen birine bir soru soruyorum, fakat yazdığım twet ,karşı taraf onaylamadan görünmüyor, bu uygulamayı bizlerde yapabilir miyiz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tam anlayamadım. Tweetler nasıl onaylanıyor?

   Sil
 29. Seyrek olarak bakabiliyorum.

  YanıtlaSil
 30. MERHABA.TWİTTER.COM ACTIĞIM AN HESABBIM ŞİFRE İSTEMEDEN ACILIYOR DİREKT.BEN ŞİFRE İLE ACILMASINI İSTİYORUM. BUNU NASIL YAPARIMTSKLER

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çıkış yapmak istediğinizde oturumu kapatın ve tarayıcınızın şifre kaydetme özelliğini devre dışı bırakın.

   Sil
 31. slm. mera ettiğim bir şey war.arkadaşlarım benim retwetlediklerimi retwetlediklerinde bana bildirim geliyo..peki benim arkadaşım olmayan biri diyelimki hayat felsefesi sayfasından bi retwet yapmış.bende onu hayat sayfasından değilde arkadşım olmayan birinden retwet yaptım.retwetledi die kime bildirim gider ? arkadaşım olmayana mı sayfayamı ?

  YanıtlaSil
 32. Benim de 2 sorum var. 1-Attığım tweeti düzeltme imkanım yok mu? 2-Retweet yaptığım tweet deki resmin benim medya galerime otomatik olarak gelmesi gerekmez mi? Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayır.
   O tweet size ait değil ki.

   Sil
 33. Şifrem doğru olduğu halde şifremi kabul etmiyor. Sürekli şifre yenileyerek girmek zorunda kalıyorum twittera. Telefondan hiç açmıyor. Lütfen yardımcı olun. Yeni mail adresi aldım yeni hesap açtım yine şifreyi kabul etmiyor. Çerezleri temizledim ve pcnin tarih ve saati doğru

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bütün bunları yaptığınıza göre yardım bölümünden iletişime geçin. Şifrenizde büyük harf olmasın.

   Sil
 34. aynı şey benim hesabıma da oluyor şifrem doğru olduğu halde yanlış diyor her seferinde hotmailden şifreyi yenilemek zorunda kalıyorum telefondan da girmiyor bilen biri yazabilir mi lütfen??

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Siz de iletişime geçin. Çok sık yaşanan bir sorun.

   Sil
 35. meraba ben hesabımı koruma altına aldım ancak geri çıkaramıyorum nasıl korumadan çıkarablirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayarlar > Güvenlik ve gizlilik > Tweet gizliliği onayını kaldırın, kaydedin.

   Sil
 36. selam twıtter takıp etme sınırı gunde 1000 kısı denıyor ust uste 60 70 kısıyı takıp edınce hesap askıya alınıyor neden ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Twitter bir iletişim ve paylaşım ortamı. Hiçbir zaman günde bin kişiyi daha okuyup takip etmeye başlamazsınız. Hesabı gerçek amaçları için kullanmamızı kontrol eden bir sistem.

   Sil
 37. selam tt lerde bazılarında hashtag işareti var bazılarında yok # işareti olmayanlar hakkında nasıl tweet atabilirim ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Harfi harfine aynı metni yazmanız yeterli. Özel bir şey yapmanıza gerek yok.

   Sil
 38. yav şu sorunun çözümü yokmu.hastag'd3 tweet yazıyorum ama orada gözükmüyor,profilimde gözüküyor ama hastag'de gözükmüyor. lütfen yardımcı olun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hesabınız korumalı değil ise twitter'ın filtresine takılmış olabilirsiniz.

   Sil
 39. aynı şekilde birisine yazdığım yanıt da gözükmüyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı filtre yanıtlar için de geçerli.

   Sil
 40. A-bicim yeni açtım Twetter ama TTler hep yabancı yerli TTIeri nasıl görebilirim bana yardımcı Olun bir türlü düzeltemedim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ana sitede gündem kutucuğunda Değiştir düğmesi var. Oradan seçebilirsiniz.

   Sil
 41. twitter da beni engelleyen birinin kullanıcı adımı değiştirip tekrar takip edebilir miyim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayır. Yeni bir hesaba eski kullanıcı adınızı vererek takip edebilirsiniz.

   Sil
 42. yanlışlıkla bi arkadaşımı spamladım :( engeli kaldırdım fakat beni takip edemiyor sanırım :( yazıkalrımı görmüyor çünkü, sürekli tweet atıyorum, beni takip etmediği için dm de atamıyırum, bana yardım edin :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hesabınızın korumasını kaldırıp ulaşın.

   Sil
 43. Bir süre sonra attığım tweetleri benden başka herkes örüyor.Bir tek ben göremiyorum.Ama hala attığım tweetlerin sayısı görünüyor.Tweetler silinmiyor ama ben göremiyorum.Ne yapabilirim ? Bunu bir kere daha yazmıştım cevap vermediniz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tarayıcınızın temizliğini ihmal etmeyin.

   Sil
 44. Hesabim korumaliyken takip ettigim kisiye takip etti diye bildirim kesin gider mi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. engellediğim kişinin profilini tweetlerini herşeyini görebiliyorum hala.benim tweetlerim gizli.engellediğim bu kişinin herhangi bir tweetini favoriye eklersem o kişi bunu görebilir mi?mail gider mi?telefonuna bildirim gider mi?

   Sil
 45. merhaba . twitterda isim ve soyismi bilinmeyen bi kişinin isim ve soyismini nasıl öğrenebilirim ? yada öğrenebilirmiyim ?

  YanıtlaSil
 46. Merhaba; ben tek öğrenmek istediğim bağlantılar sekmesindeki etkileşimleri ve bahsedenleri temizleyebiliyor muyuz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O kullanıcıları engellemeniz gerekir.

   Sil
 47. Merhaba twitterda # tagını almadan koyu siyah yazı ile gündeme giriyolar o twitleri nasıl atıyolar ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Koyu siyah yazmıyorlar. Arama sonuçları koyu renk ile gösteriliyor. Normal bir şekilde aynen o metni yazıp gönderin.

   Sil
 48. Merhaba hesabım tanımadıgım biri tarafından hacklendi aradan 30 gün gecti hesabım silindi sanırım geri alabilmemin bir yolu var mı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mail adresiniz ile bağlantısı kalmadıysa üzgünüm.

   Sil
 49. korumalı hesabımdan, beni takip etmeyen birine mention atarsam o kişi görebiliyor mu?

  YanıtlaSil
 50. Retweetlenen bi sözü favlayınca retweetleyenimi favladim sozu yazanimi? Bide hemen favoriden kaldrnca gormeme ihtimali varmi yada sonra hesabi kapatnca?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sözü yazanı. Bildirim alıyorsa görür.

   Sil
 51. twitter de paylaşılan bir resmin orjinal kaynağını nasıl bulabilirim?paylaşılan resim nerden alınmış anlaşılıyormu? google görselde arattırdım bir şey çıkmadı.teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Google görselde link ile arattığınızda çıkmıyorsa bulabileceğinizi zannetmiyorum.

   Sil
 52. Tweetlerimin yaninda profil fotografim değil yumurta resmi cikiyor nasil duzeltebilirim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tarayıcınızı temizlemeyi ihmal etmeyin.

   Sil
  2. telefondan girine öyle oluyor arayıcı temizlemekten kasıt?

   Sil
 53. merhabalar karşılıklı attiğimiz biriyle takibi geri çektik o da bende fakat profiline girdiğim zaman seni takip ediyor yazısı çıkıyor ama takipçilerim arasında görünmüyor bunun sebebi ne?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu tür sorunlar olabiliyor. Önemsemeyin.

   Sil
 54. Bi arkadasimin hesabina pcden bakinca askiya alindi olarak görünüyor ama telefondan bakinca korumali hesap olarak görünüyor. Hangisi doğru olan?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Telefon dediğiniz twitter uygulaması ise bilgisayar doğru olan.

   Sil
 55. "gündem" ile "Türkiye gündemi" arasında ne fark var... bunu anlayamadım.. bazı arkadaşlar kişiselleştirilmiş gündem diye bir ptona basıyorlar gündem çıkıyor.. çoğu TT olan taglar farklı .. bazıları da ayni. varmı bir bilen

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tweetlerin hesaplandığı kaynaklar farklı. Bulunduğunuz ülkeden atılan tweetler, etki alanınızdan atılan tweetler ve dünya çapındakiler gibi.

   Sil
 56. Merhaba..twetterda yeniyim. tv ana haber spikerine bişeyler yazmak istiyorum. onu takip ediyorum. profiline gidip, sol taraftan ..... kullanıcısını tweetle olan yerden yazıp gönderiyorum. benim profil duvarımda yazdıklarım gözüküyor, onun profiline baktığımda başkalarının ve kendisinin yazdıklarını görüyorum. haberde şu şunu yazmış dediklerine de rastlamıyorum. yazdıklarımı görüyor mudur, herkes görüyor mudur, neden onun duvarında göremiyorum?

  ana sayfamda da takip ettiklerimin haricinde başkalarının da yazdıklarını görüyorum, takip etmediğim kişilerin yazdıkları neden anasayfamda çıkıyor?

  tweeter ne zormuş, buradan okuyarak mı öğrensem..

  YanıtlaSil
 57. onn duvarında snn ona yazdgın gorunmez

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. engellediğim kişinin profilini tweetlerini herşeyini görebiliyorum hala.benim tweetlerim gizli.engellediğim bu kişinin herhangi bir tweetini favoriye eklersem o kişi bunu görebilir mi?mail gider mi?telefonuna bildirim gider mi?

   Sil
 58. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 59. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 60. admın sana bişey sormak istiyorum kendi dm kutumdaki mesajları silmiştim ama nasıl olduysa kız arkadasımın bı tanıdıgı benım hesabıma bıle gırmeden dm dekı sılınen mesajlara ulaştı bu nasıl mumkun olabılıyor ayrıca o kısıyı dava etmeyı dusunuorum

  YanıtlaSil
 61. Twittera her girdiğimde şifremi doğru yazdığımdan eminiim ama kabul etmiyor hergün şifremi yenilemek zorunda kalıyorum ne yapmalıyım ?

  YanıtlaSil
 62. dm de silinen msjlar geri geliyormu ben sıldıgım msjları baskası kendı pc den blp ındrıdı sıldgm btn kısılerle olan msjlarımı

  YanıtlaSil
 63. ya engellediğim birinin engeli kaldırmak istiyorum ama profiline ulaşamıyorum şuan napabilirim acil

  YanıtlaSil
 64. dm atakerken sunucu hatası dıyr neden

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çünkü o kişinin de seni takip etmesi gerekir. birbirlerinizi takip edeceksiniz yani.

   Sil
 65. takip ettiğim korumalı hesaplar beni takip etmiyorsa attığım mentionları görebilirler mi

  YanıtlaSil
 66. engellediğim kişinin profilini tweetlerini herşeyini görebiliyorum hala.benim tweetlerim gizli.engellediğim bu kişinin herhangi bir tweetini favoriye eklersem o kişi bunu görebilir mi?mail gider mi?telefonuna bildirim gider mi?

  YanıtlaSil
 67. Lütfen cevap verin:(

  YanıtlaSil
 68. Lütfen cevap verin:(

  YanıtlaSil
 69. Mrb.benim twiterde profil resmim attgm twitlerde ve hastaglarn ana sayfasinda gorunmuyor .sadce kendi profilmme bktigmda gorunuyor.sebep?yardmci olursanz sevnrm

  YanıtlaSil
 70. twitterda beni takip etmeyen bir kişiye tweet atsam tweetim gider mi? ( mention 'layarak.) ?

  YanıtlaSil
 71. merahaba. benim bir kaç twitter hesabım var bunları bir hesaptan konturol edip bir hesaptan hepsine twit atmam mumkunmu

  YanıtlaSil
 72. merhaba twitterda yeniyim ve şifrem ile e postam doğru olduğu halde girmiyor sıfırlamayı denedim sadece o zaman girebildim sonrasında kabul etmedi yani her twittera girişte şifre sıfırlıyorum ne yapmam gerekir?

  YanıtlaSil
 73. Merhaba Twitterda hesabımı korumaya aldım, twittlerim kendim takip edip ama beni takip etmeyenler tarafından görülebilir mi? Görebilmesi için korumayı kaldırmam mı gerekiyor?

  YanıtlaSil
 74. merhaba. tesekkurler yardimlariniz icin. ben mesela icinde ISTANBUL gecen bir twit atiyorum. sonra search'e ISTANBUL yazip bakiyorum, benim tweet'im kesinlikle gorunmuyor. oysa ISTANBUL uzerine site yapiyorum ve her gun 10 twit atiyorum, ayarlara baktim, bir sey goremedim. ayrica cok genel bir konuda calisamiza ragmen sadece 60 kusur takipci var. ozellikle twitlerimizin gorunmemesinin neden ne olabilir? lutfen yardim.

  YanıtlaSil
 75. Merhaba ,eski tarihte attığım bir tweti tekrar yazmadan atabilir miyim?

  YanıtlaSil
 76. Merhaba. Bir kişinin twitter hesabı onu gizliden takip eden birinin gün içerisinde bir çok kez sayfasını kontrol etmesi nedeniyle bloke olur mu? Daha doğrusu birinin hesabını sürekli takip etmek o kişinin hesabını bloke eder mi? Bir de gerçekten profilini kimin ziyaret ettiğini gösteren bi uygulama yok değil mi?

  YanıtlaSil
 77. ya ben twitter translater a girdim fakat dili yanlış seçmişim bu konuda bilginiz var mıı

  YanıtlaSil
 78. Foursquare da check-in yaptığımda eski kullanıcı adımı gösteriyor neden?

  YanıtlaSil
 79. Mrb, istemediğim halde hergün takip ettiğim kişi sayısı çoğalıyor her seferinde engelliyorum ama yeniden aynı kişileri takip etmiş görünüyorum bunun bir yolu var mı?

  YanıtlaSil
 80. ben takipleşmdimiz birinin. konuşmasını favorilere ekleyip hemen geri aldım bildirim gider mi ????

  YanıtlaSil
 81. merhaba önceden sildiğim dmlere bakmamın bir yolu var mı bilgilendirirseniz sevinirim :)

  YanıtlaSil
 82. telefondan twittera giriyordum aniden çıkış yaptı e-posta ve şifre doğrulama hatası dedi.şimdi bilgisayardan girmeye çalışıyorum giremiyorum.baska bir hesaptan profilime bakayım dedim tweetlerimi korumaya alınmış.sizce sistemle ilgilimi yoksa twitterım çaındımı? bilgi verirseniz çok memnun olurum

  YanıtlaSil
 83. Beni takip etmeyenler benim twit vementionlarımı görebilirler mi?

  YanıtlaSil
 84. Merhaba Ufuk bey. şifrem kullanıcı adım doğru ama hatalı e-posta ve şifre kombinasyonu diyor. farklı tarayıcıdan giriyorum yine olmuyor.farklı pc ve telefondan giriyorum aynı şeyi diyor.maile şifre sıfırlama istedim mesaj gelmedi ne yapmalıyım yardım !!!!!

  YanıtlaSil
 85. .Merhaba. Korumalı hesaba sahip bir kişinin tweetlerini görebilme imkanı var mı ?

  YanıtlaSil
 86. Engelledigim insan hala profilimi görebiliyor başka çözümü yok mu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ayarlar gizlilik yerinden tweetlerini koruma altına alabilirsin

   Sil
 87. Merhaba...
  Twitter in arama motorunda ismim ciksin istemiyorum. Bunu nasil engelleyebilirim ¿
  Mumkun mu ¿

  YanıtlaSil
 88. benim sorunum su
  bir arkadasıma daha verdım twıtter sıfremı.
  ama ne kadar sıfremı degıstırsem de onun hesaplarında kayıtlı bulunmakta hesabım. o ıslemı nasıl halledebılırız.
  lütfen yardımcı olun sinir krızı gecırcem.özel adına bısı kalmadı.herseyım ortada.

  YanıtlaSil
 89. hesabımı dondurdum tekrar açtım 3 gün oldu hala takipçilerim ve takip ettiklerim 0 görünüyor nezaman açılır acaba :((

  YanıtlaSil
 90. Selam , twitterde 3 hesabim var bu uc hesabin ayni ki§iye ait oldugunu bilebilirlermi

  YanıtlaSil
 91. twitlerimde favoriler gozükmüyor napabilirim daha önce gözüküyordu

  YanıtlaSil
 92. twitlerimde favoriler gozükmüyor napabilirim daha önce gözüküyordu

  YanıtlaSil
 93. başkasının yazısına yanıt yazınca benim hesabımda gözüküyor, farklı bir hesaptan o twit çıkmış mı diye baktığımda yanıtım gözükmüyor, bu neden olabilir? ve çözümü nedir?

  YanıtlaSil
 94. Twitterda ben kimseye soylemesemde uc hesabimin bana ait oldugunu baskalarinin bilme imkani vermi ...tesekkurler

  YanıtlaSil
 95. Bikac kişinin senin profilini gormesini nasil engelleyebilirim?. Engelle tusuna bastiim halde hala tweetlerimi okuyabilio.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Admin yon bazi sorularızi ben cevaplayayim barı

   Twit bildirimlerini profilden bildirimlere gidin ordan ayarlayin....

   Profilini gormelerini tamamen engelleyemezsin ne yapar eder twitlerini okurlar fakat hesabini korumaya alirsan okuyamazlar, bunun icin
   Profilden gizlilik ayarlarina gidin hesabimi korumaya ali secin kucuk bir kilit hesabiniza gelecekdir....

   Sifresini arkadasa veren arkadasa sira gelince bir daha kimseye sifreni verme bak neler gemis basina git baska hesap ac yeniden hersyi yap

   telefondan twitira giren arkadas buyuk ihtimal hesbin baskasinin eline gecmis , gecmis olsun

   DM birbirlerini takip ettigi halde DM atamayan arkadas takdiri Ilahi isde ne yparsin, olmadimi olmuyor

   Twitterin arama motorunda cikmasini istemeyen arkadas bu mumkun degil , mumkun olmasi icin hesabini tamamen kapatman gerek

   Engelledigin insan profilini gorur

   yani isde boyle ama admin benim sorumuda cevaplasa sevinirim


   Sil
 96. attığım tweetler profilimde görünüyor rt fav falan geliyo fakat bi hashtag'a tweet atınca attğım tweet gözükmuyo twiterin spam engeline takılmışsam nasıl kurtulurum ?

  YanıtlaSil
 97. direkt mesajlarım gözükmüyor :((((

  YanıtlaSil
 98. Ben birini takip ediyorum o da beni takip ediyor ama DM atmaya calistigimda o kullanıcı sizi takip etmiyor diyor bunun sebebi nedir

  YanıtlaSil
 99. Merhaba aslında benimkisi kolay birşey ama bir türlü yapamadım.Twetterimi nasıl aktifleştirebilirim.Yani birinin tweet bildirimlerini nasıl alabilirim?

  YanıtlaSil
 100. merhabalar... Arkadaşım benim telefonumdan twitter hesabına girdi. Çıkış yapmasına rağmen hala onun twitter uyarıları benim telefonuma geliyor. Nasıl iptal edebilirim... Teşekkürler...

  YanıtlaSil
 101. merhaba, engellediğim kişinin twetlerimi görmesini istemiyorum ne yapabilirim ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. engellediysen zaten göremez

   Sil
 102. Benim tweetlerim herkese açık ancak beni takip etmeyen kişi ben onu takip ediyorum ama beni takip etmiyor tweetlerimi görebelirmi yani anasayfasında olurmuyum ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hayır olmazsın senin tweetlerini görmesi için seni takip etmesi gerekiyor

   Sil
 103. ya ben yanlışlıkla birini takip edip geri o an içnde takibi bıraktm o bunu anlar mı ona bildirm felan gider mi ??

  YanıtlaSil
 104. Merhaba twitterda yanlislikla fav attigimiz bir twiti aninda geri ceksek yine de bildirim gider mi

  YanıtlaSil
 105. Merhaba!! Ben Twitter'da bir kişiyi hiç takip etmediğim onu engelleyip spamladığım halde hala takip ediyor gözüküyorum.Twitter kendi kendine birkaç saniye içinde o kişiyi tekrar takip etmeye başlıyor.Bunu ansıl düzeltebilirim?Şimdiden teşekkürler.!! :)

  YanıtlaSil
 106. Merhaba ben tweet atığım zaman profilimde görüyorum ama anasayfada göremiyorum işin tuhafı tweetlerim favlanıyor yada rt leniyor ne yapmam gerekiyor yardım edebilirmisiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. benim de tam tersi şekilde anasayfamda görünüyor ve profilimde görünmüyor

   Sil
 107. Merhaba Twitterımın anasayfasında sadece takip ettiklerim görünsün istiyorum.Anasayfama tüm dünyanın tweetleri geliyor.Nasıl düzeltebilirm acaba?

  YanıtlaSil
 108. iyi günler ben selçuk üniversitesinde okuyorum. sosyal medya dersinde çalışma konum twitter. bu nedenle bir yetkili ile görüşmem gerekiyor. yardımcı olursanız sevinirim.

  YanıtlaSil
 109. Merhaba. Dm butonumu üstünde 1 yazıyor yani mesaj gelmiş ama butonun üstüne tıklıyorum mesaj falan gelmemiş cıkıyorum hala 1 yazıyor ama tıklıyorum mesaj falan yok ne yapmalıyım ?? Acilll

  YanıtlaSil
 110. merhaba twitterde resim yayınlıyorum resim görünmüyor fotoğrafı görüntüle var tıkladığında görünüyor direk resimler nasıl açık hale gelir?

  YanıtlaSil
 111. twiti sildikten sonra ana sayfada hala görünebilr mi?

  YanıtlaSil
 112. merhaba. oldukça aktif bir twitter kullanıcısıyım. son 6 gün içinde pek çok tweet atmış olmama rağmen profilimde en son 6 gün önce atılmış tweetler görünüyor ve yeniler görünmüyor. ne yapmam gerekir söyler misiniz?

  YanıtlaSil
 113. Merhaba. Ben yanlışlıkla birini takip ettim ve takibi hemen geri çektim ve bu kişinin twitleri açık ona bildirim gider mi ?

  YanıtlaSil
 114. Merhaba. Twitterda takip ettiğim birinin twitine yanıt yazdığımda benim duvarımda gözüken yanıt, sohbeti göster kısmında gözükmüyor. Yani 3. kişiler benim yanıtımı göremiyor ama ben onların yanıtını görüyorum. Bu neden oluyor olabilir?

  YanıtlaSil
 115. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 116. Merhaba hergün attığım twittler profilimde görünmüyor.ben görüyorum ama dışarıdan biri 2 mart tarihli twiti görünüyor..bir ara düzelmişti ama şimdi yeniden bozuldu..uygulama vs kaldırdım şifre değiştiridim..başka ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim..neden böyle bir durumla karşılaşıyorum?

  YanıtlaSil
 117. twitter hesabım facebook gibi oldu headerım faceteki kapak fotoğrafı gibi büyüdü garip birşey oldu ve hesabıma ne oldu bilmiyorum ama başkalarının profili öyle olmadığı halde onlarınkini de öyle görüyorum. ne yapacağım? lütfen acil yardım ediiiiin.

  YanıtlaSil
 118. Tanımadığım biri tarafından tweetime atılan fav ı kaldırmak istiyorum. Nasıl yapıcam ?

  YanıtlaSil
 119. Arkadaşlar şöyle bir sorunum var:
  Birisinin tweetine cevap olarak attığım tweet, ilgili tweetin altında gözükmüyor.Benim profilimde yazdığım tweet gözüküyor.Sohbeti göster deyince onun tweetine cevap olarak yazdığım da gözüküyor. Ama onun profiline girip ilgili tweetin cevaplarına baktığımda benim yazdığım gözükmüyor... Acaba engelledi mi diye düşündüm ama profiline erişebiliyorum. Başka tweetlerine cevap yazcınca o tweette yazdığım gözüküyor ama bazı tweetlerine yazdıklarım gözükmüyor o kişinin sayfasından bakınca..
  Neden böyle oluyor?

  YanıtlaSil
 120. merhaba. korumalı hesabım daki tweetlerimi beni takip etmeyen ama takip ettiğim birisi ona tweet sttığımda bu tweetleri görebilir mi?

  YanıtlaSil