LG Optimus L5 E612 Android 4.1.2 Jelly Bean 20C root erişimi

LG Optimus L5 E612 Android 4.1.2 Jelly Bean 20C root erişimiMerhabalar.

Bu yazımda, şu an kullanmakta olduğum telefon olan LG Optimus L5 E612’de bilgisayara ihtiyaç duymadan root yetkisi alma işlemini ele aldım.

Çünkü henüz herhangi bir Türkçe kaynak bulunmamakta.

LG Optimus L5 E612, geçen haftalarda Android 4.1.2’ye nihayet kavuştu. Yani telefonlarımızda 20C‘yi kullanmaktayız. Ancak 4.0.3’te rahatlıkla yaptığımız çeşitli root yöntemleri güncellemeden sonra çalışmıyordu. Root’suz elim kolum bağlı gibi olduğu için her seçeneği tek tek deniyorken karşıma Framaroot çıktı.

Bu işlemlerden ben sorumlu değilim. Ben kendim bizzat kendi telefonumda yaptığım ve sorunsuz çalıştığı için paylaşıyorum. Uygulayıp uygulamamak tamamen sizin kararınız. Ve telefonunuzu rootladığınızda garantiden çıkar. Root’u kaldırınca aynen eski haline döner.

Kaynak: xda-developers forum

Telefonumuz ile kaynak adresten veya buradan Framaroot 1.4.1 apk dosyasını indirelim. Şu an framarootun daha güncel sürümleri mevcut ancak 1.4.1 ve 1.4.2’nin çalıştığından eminim ve 1.5’ler çalışmamakta.

Eğer açık değilse Ayarlar/Güvenlik’te bilinmeyen kaynaklardan uygulama kurulması seçeneğini etkin hale getirelim ve hazır.

Framaroot apk dosyasını basitçe kurup çalıştırın.

Benim şahsi tavsiyem, root erişim uygulaması olarak SuperSU’yu kullanmanız. Kullanımı bence daha rahat. Diğer seçenek olan SuperUser da aynı işi yapıyor tabii ki.

Üstteki seçim yerine tıklayıp SuperSu’yu seçip Gandalf’a tıklayın. Bazen ilk tıklayışta program kapanabiliyor. Hemen tekrar açıp tekrar SuperSU’yu seçip tekrar Gandalf’a tıklayın.

Karşınıza:

Success 🙂 … Superuser and su binary installed. You have to reboot your device

yazısı çıktıysa işlem başarıyla tamamlanmış demektir 🙂 OK deyip cihazınızı hemen yeniden başlatın ve root hakkınızın keyfini sürün.

Şimdi dilerseniz Framaroot’u kaldırabilirsiniz.

Root kuralını kaldırırken ise, ister Framaroot ile isterseniz kullandığınız superuser kontrol uygulamasının ayarlarından root’u kaldır seçeneğine tıklayıp telefonu yeniden başlatmanız yeterli.

Hadi geçmiş olsun.

İlgili yazılarım:

Android için 29 performans ve tasarruf ipucu

LG L5 E612 CyanogenMod Kurulumu

Yorumlar 67

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.